Yanıtla: Evlilik ve Çocuk

Ana Sayfa Forumlar ASEKSÜELLİK Aseksüel Sorular ve Cevaplar Evlilik ve Çocuk Yanıtla: Evlilik ve Çocuk

AfatBa
Üye

evlilik nedir? birisini seviyorsam ve onunla yaşamak istiyorsam bunu neden resmiyete döküp devleti ikna edeyim. resmiyetten başka ne anlama gelir evlilik. Belki toplumumuzda önemli bir yeri olabilir ama bu toplumda benim bir yerim ve değerim yokken evliliğe daha çok zaman var. Birini sevmem için evlenmeye ihtiyacım yok. Çocuk konusundaysa hiç bir şekilde düşünmüyorum. Benim fikrim bu ama çocuğun özgürlüğü kısıtladığını düşünüyorum. Daha çok gezebilecekken, daha çok kendime ve sevdiğime vakit ayırabilecekken neden çocukla uğraşayım. Biraz bencilce olabilir ama çocuk hiç bir şekilde ilgimi çekmiyor. Toplum baskısı açısından kendimi şanslı sayıyorum çünkü ailem ve akrabalarım ne karar verirsem vereyim ne yaparsam yapayım destek olurlar bana. Asla yargılamazlar. Herkese herşeye saygılı ve hoşgörülülerdir. Zaten dinin yayılma politikasından dolayı aseksüeller ve LGBTT’ler istenmez ailem ve tüm akrabalarım ateist sayılabileceği için o baskıyı hiç yaşamadım. Ama eminim ki çok zor ve yıpratıcıdır.