Yanıtla: Merhabalar..

Ana Sayfa Forumlar HOŞGELDİN Merhabalar.. Yanıtla: Merhabalar..

#587
Orion
Üye

eheh evet, siteyi kullanmak bayaa zor. Sosyal medyanın bu kadar aktif olarak kullanıldığı bir dönemde hala forum kullanıyor olmak çok 90’lar 🙂

Ya işte konu orda ayrılıyor; cinsel yönelimi topluma dayalı almak mı almamak mı? Benim bakış açım bu konuda almamak yönünde. Özellikle cinsel yönelimin insanın “içinden” ( ki bu genetiğe de yoğrulabilir, daha spiritüel yönlere de) gelen bir şey olduğunu düşünüyorum. Bak cinsiyet rolleri (gender) için aynısını söyleyemeyeceğim. Hakikatten toplum tarafından dayatılıyor gender.

Üreme konusunda da; zaten eşcinseller üreyemez diye bir şey yok ki! hem cinsinden romantik ve cinsel anlamda hoşlanmak karşı cins ile çocuk için birleşmene engel değil. Benzer olarak aseksüellik cinsel ilişkiye GİREMEME durumu değil zaten. Aseksüel bir birey gayet de tercih ve rızası varsa karşı cins ile ilişkiye girip üreyebilir. Asıl yıkılması gereken şey heteronormativite. Herkes seksüel ve seksüeller arasında da heteroseksüel olmalıdır, norm budur algısı çok zorlaştırıyor.

Özet: Öf artık şu ataerkil heteronormatif yapı yıkılsa da kurtulsak 😀