Yanıtla: merhaba

Ana Sayfa Forumlar HOŞGELDİN Merhaba merhaba Yanıtla: merhaba

gizem
Üye

Sevgili Orion,

Bana cevap yazdığın için çok teşekkür ederim, sanırım son zamanlarda yaşadığım en değerli paylaşım oldu bu. Açıkçası evlenerek kısıtlanmış, fakirleşmiş ve her konudaki heyecanı kaybetmiş gibi hissediyorum. Bu da eşime karşı öfke duymama sebep oluyor, bu öfke ve sanıyorum içinde olduğum depresyon da beni cinsellikten uzaklaştırdı. Bu da aramızın iyice açılmasına sebep oldu. Öte yandan eşimi bir kenara bırakırsam başka birine de hiçbir çekim duymuyorum. Bu geçici olabilir elbette ama kendimi sorgulamaya başladım ve çocukluktan beri aşk tanımımın romantizmle eş değer olduğunu, birini beğenmemin onu arzulamak olmadığını, kafa yapısı ve paylaşımın benim için öncelikli olduğunu, seksin yaşamak istediğim veya zaman zaman zorunluluktan yaşadığım çok sonraki bir aşama olduğunu, kendime birlikte mutlu olacağım, eğlenebileceğim, paylaşımda bulunabileceğim bir eşlikçi aradığımı ve bunun neticesinde seks yapabileceğimi, aksi halde yani şu anda olduğu gibi bunların yokluğunda seks yerine kendimi adayabileceğim, meşgul olabileceğim bir şeylere ihtiyaç duyduğumu fark ettim. Şu anda kitap okumayı sekse yeğleyebilirim. Kocam olmayan bir başkasına platonik olarak aşık olabilirim ama asla onu arzulayamam gibi.

Çok karışık oldu belki, ama gerçekten aynen bu düşünce ve duygularla karmakarışık haldeyim.