bir yazı…

Ana Sayfa Forumlar TOPLULUK İç Dökme bir yazı…

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

ey karanlık tarafın usu! ne zaman bırakacaksın hayatın yorgunluğunu nişan gibi taşıyan griye çalan yakamı? sorularım kifayetsiz, elimi tutan sadece kalemim… o da olmasa yalnızım, sadede bir türlü ulaşmamış saatlerde…

bardağın yarısı dolu ya da boş umurumda mı? olması gerekenden fazla görünen yüküm sadece bir illüzyon… niceliklerin içinde boğulmaktan sıkıldım, muhteviyatın niteliğine doğru sallıyorum oltamı… olur ya belki hoş balık tutarım, tevfik fikret’in mısrasındaki gibi bugün de açız evlatlarım diye seslenmek istemiyorum düşlerime… gerçi umut bir zehir, her yudumda hayallerin sarhoşluğuna iten ve ardından realitenin acı tokadını yüzden esirgemeyen! “tanrı öldü” diye yaklaşan nietzsche’ nin bakışı umudu öldürdü, insanların çoğunun haberi yok… kurtuluşun esintisi ile uçarken umutsuzluğun sarsıntısı ile titremek mi dersin tüm mesele? bir yaprağın savruluşundaki hayran olunası güzide denge…

aramak ne büyük cehalet mutluluğu, kaybettim onu huzurun aleminde… huzur bulunur mutluluk bulunmaz, bir dirhem bal için bir çeki keçi boynuzuna sarılarak kendine zulüm yapılmaz… hürriyetin görünen tutsaklığına dokunurum da ağlarım; normların, kavramların ve de sınıflandırmanın esiri olmuş benliğime! dünyanın zincirini kırmak isteyen talip! uzanmalısın seni buradan alıp götürecek zincirlere! neyi reddettiğini bildiğin vakit adanmışlığın anlam kazanacak, tüm kabullerinde… yürü işte nefesinin hepsi senin, yeter ki onu boşa harcama…

ontolojinin için varlığına anlam kazandırmanın çabası içinde harcanan düşüncelerin şimdiye kadar yeterince oyalamadı mı seni? ne kadar bencilce, kalabalığın içinde birey olma süsü verilmiş küçük tanrılığın? senden istenileni gerçekleştirmek için o kadar özveri harcarken kayboldun, ikonların ve sahte ilahların arasında… kendini pantheon’ da görme ihtirasına yeniliyorsun, mümkün olduğunca bunu hatırla… bir anını bölsen bin parçaya, birine bile gücünün belki yeteceğini göremiyor musun? aklınla çok fazla övündün de düşüncelerini bile kontrolden aciz kalmış gücünü kabullenmen zor mu? çaresizliklerin arasında kalmış küçük oyunlara pençeni geçirecek gücün nerede?

o kadar basit ki kimine göre sadece cinsellikten uzak kalarak hedonizmden kurtulmak… ne büyük sanrı ki bu içinde bulunduğu hazların arasında temel bir bir iç güdünün bir çok sorunu ortadan kaldıracağına inandıran… insanın içindeki muhteşem firavun sizi tahtından selamlar! hazlar ve tutkular bunla bitse! güç istencine tutunan yahut tutunduğunu göremeyen güruhun çokluğunda kalkmaz görünen sorunlar… ah bu yok edicilik ve üstün olma isteği! kemirirken ruhun iskeletini, pragmatist ve oportünist şeytanın sana yardımcı olacaktır… kibir en sevdiği günah… istersen biraz kulak vermeyi dene, kurtulacağını düşünüyorsan sadece benliğinle… diyorum işin zor be gafil insan, dikkat et sürebilir hazin yolcuğun ta ki ölene kadar…

edit: satırlarım biraz keskin bir üslupla yazılmış olabilir… hafifçe felsefe yaparak kendime sataşmak istedim… lütfen yanlış anlaşılmasın… bir de vodka ve beethoven 1. symphony eşliğinde dozajı biraz fazla kaçırdım sanırım…

dnzdmr
    Üye

Hoş bir paylaşım olmuş 🙂

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.