Cinsel Dürtü

Ana Sayfa Forumlar ASEKSÜELLİK Bilgilenme Cinsel Dürtü

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #195
  aquarian
  Üye

  Daha yaygın bir şekilde libido olarak bilinen cinsel dürtü, cinsel haz hissetme tutkusudur. Aseksüellik içeriğinde cinsel dürtü önemli bir kavramdır. Çünkü bazı aseksüeller az cinsel dürtüye sahipken veya hiç cinsel dürtüye sahip değilken, başka aseksüeller libidoya(cinsel dürtüye) sahiptir ama cinsel çekimden yoksundur -yönlendirilmemiş bir cinsel dürtü-. Bu, bazı aseksüellerin mastürbasyon yapmasının ve bazılarının yapmamasının temel sebebidir ve aseksüeliğin tanımını tam anlamayan ya da cinsel dürtüyü ve cinsel çekimi farklı şeyler olarak görmeyen insanların kafasını karıştırabilir.

  Kaynak: AVENwiki
  http://www.asexuality.org/wiki/index.php?title=Sex_drive

  #193
  aquarian
  Üye

  Bir nonlibidoist, bir cinsel dürtüye sahip olmayan ve bu yüzden de cinsel istek veya şehvet duymayan (ve özellikle mastürbasyon yapmazlar) kişidir. Nonlibidoistlik aseksüelliğe eşdeğer değildir çünkü aseksüellerin büyük bir yüzdesi cinsel dürtüye (veya libidoya) sahiptir ama yine de herhangi bir cinsel çekimden yoksundurlar.
  ”Nonlibidoistlik” terimi Official Nonlibidoism Society tarafından kullanıldı. Daha kapsamlı aseksüel tanımının popülerliği sebebiyle Official Nonlibidoism Society, aseksüel teriminin ”şimdiye dek solo-seksüeller (veya mastürbasyon yapanlar) için neredeyse aynı şeyleri çağrıştıran hale geldiğine” inanarak, bu terimi üyeleri için kullanmaktan vazgeçti[1]. Nonlibidoizm cinsel dürtüsü olmayan ve hiç olmamış insanlar için AVEN’in standart aseksüellik tanımından çok daha fazla dar bir tanımdır. Bazı insanlar nonlibidoizmin aseksüelliğin tek geçerli hali olduğunu düşünür.
  AVEN’deki pek çok insan, nonlibidoizmin aseksüelliğin çok sayıda geçerli çeşidi arasından basit bir tanesi olduğuna inanır, cinsel dürtüsü olan bir aseksüel olmaktan ne daha iyi ne de daha kötüdür.

  [1] http://web.archive.org/web/20060827173836/http://www.theofficialasexualsociety.com/productssimple6.html

  Kaynak: AVENwiki
  http://www.asexuality.org/wiki/index.php?title=Nonlibidoist

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.