Uzaklaşma

Ana Sayfa Forumlar TOPLULUK İç Dökme Uzaklaşma

10 yazı görüntüleniyor - 1 ile 10 arası (toplam 10)
  • Yazar
    Yazılar
    siyah
    Katılımcı

Giderek uzaklaşıyorum herkesten. Herkes normal, ben tuhafım. Kimseyle tek kelime etmek gelmiyor içimden. İnsanlar aseksüelliği ‘düzeltilmesi gereken’ bir şey olarak görüyorlar. Bir ilişkide cinsellik olmazsa olmaz diyorlar. Böylesi bi yalnızlık ne kötüymüş. 🙁

Anonim
    Pasif

Merhaba. Daha iyisinizdir umarım.

Durumu tam olarak bilemeyiz tabii ama sizi biraz anlıyorum gibi geldi. Arkadaşlarım beni de değiştirmek/düzeltmek için çok üstüme gelmişlerdi bir zamanlar. Sonra kendi halime bıraktılar. Sizin çevreniz de bu şekilde canınızı sıkıyorsa, kendi anladıkları şekilde sizin iyiliğinizi istediklerini bilmek ve onları hoşgörmeye çalışmak en iyisi. İlişki meselesinde de kendiniz gibi birini bulmanız gerek sanırım.

gizem
    Üye

merhaba,

ben yeni yeni anladım olayın seks olduğunu. yani biriyle birlikteysen düzenli seks yapman gerektiğini. evliliğin dinamiğinin, sevgililiğin dinamiğinin bu olduğunu. bu varsa diğer şeyleri paylaşmak için yanında birini bulabileceğini, yoksa terk edileceğini. vay ben tam tersi için dünyaya gelmiş bir insanım. birini seks istemiyor diye asla bırakmam. bu benim için ikinci sıradadır, tatmin edilmesi gereken onca başka ihtiyaç varken, paylaşım, sohbet, ortak zevkler, düşünce sorunları, sevmek, sevilmek vs. ama yetmiyormuş. seks olmayınca olmuyormuş. karşınızdaki insan, sevdiğiniz size zorba, düşman, hatta terk eden. çok üzgünüm. hem kendimi yetersiz görmekten, hem de terk edilmiş olmaktan.

Anonim
    Pasif

Merhaba Gizem Hn. Sizin gibi hissetmeyen biri yüzünden böyle canınızın sıkılması talihsiz bir durum olmuş. Yine de şunu hatırlamak gerek, hayatımızı değiştirmek her zaman elimizde. Yeni insanlarla tanışmak, dostluk edecek kafa dengi arkadaşlar bulmak, hatta seks konusunda sizin gibi düşünen bir sevgili bulmak bile mümkün olabilir gerekiyorsa.

İlişkide de bir suçlu aranacaksa sizin de belirttiğiniz gibi karşı tarafın da suçu var. Bazıları için seks ilişkide çok önemli bir unsur ama ne olursa olsun insan karşısındakini suçlamak yerine ona kıymet verdiğini gösterecek kadar sabırlı olmalı ve ancak çok uzun emekler verildikten sonra iki tarafın da rızasıyla gerekiyorsa yollar ayrılmalı. En azından iyi bir sevgili ya da hayat arkadaşı bunu yapmalı. Ama her zaman böyle insanlarla karşılaşamıyoruz, hepimizin kalbini kıran şeyler oluyor. Umarım siz de ya sizi üzen bu kişiyi hayatınızdan ve düşüncelerinizden sizi üzemeyecek kadar uzaklaştırır ya da birlikte orta bir yol bulursunuz.

İlişkinizi istemediğiniz bir şekilde sürdürmediğiniz için de gerçekten cesursunuz bence. Yıllardır izlediğim filmlerden, okuduğum kitaplardan ve dinlediğim gerçek hikayelerden anladığım kadarıyla, evli olup düzenli seks hayatı olduğu halde eşiyle birlikteyken orgazmı çok az yaşayan ya da hiç yaşamayan, kısacası seksi bir külfet olarak gören ve buna rağmen “evlilik hayatı böyle olur işte” deyip ses çıkarmayan çok kadın var. Aseksüel olduklarından değildir belki ama sorsak öyle yaşamayı tercih edebilirler.

Toplumun kadınlara bakışı ve kadınların kendilerine bakışı böyleyken bu tür sorunlara çare bulmanın çok uzağında görünüyoruz şimdilik… Ama kendimiz için bir şeyler yapmak elimizde, yapalım o yüzden.

Kendinize iyi bakın.

gizem
    Üye

sevgili asterion, evet boşandım çünkü kendimi eksik hissediyordum bu evlilikte, napıcaz bu seks işini diye kara kara düşündüğüm oldu, çok komik, işte örnek bir aseksüel .9 şimdi diyebilirim ki, aseksüel bir sevgili bulabileceğimi hiç sanmıyorum, ama çok yakında kendimi yeniden bulacağım, üzüntüm geçecek ve o zaman sevgilim olmasa da olacak, kendime yeteceğim yine ve dediğiniz gibi arkadaşlar, dostlar iyi gelecek. ama bazen hepsi evli,çocuklu vs olduğu için içimi bir umutsuzluk kaplıyor, anlayamıyorum ben neden böyleyim.

Anonim
    Pasif

Birbirimizi tanımasak da biz bir aileyiz ve asla yalnız değilsin. Umarım hayatında hep mutlu olursun.

Anonim
    Pasif

Birbirimizi tanımasak da biz bir aileyiz ve asla yalnız değilsin. Umarım hayatında hep mutlu olursun

Güzel bir cevap olmuş. Açıkçası duygulandım. Galiba aslında gerçekten de bir aile gibiyiz. Bir çoğumuz birbirimizi hiç tanımıyor olsak da en azından hislerimiz yoluyla birbirimize bağlılık duyuyoruz.

Bu site olmasa belki de kimseye anlatamayacağız hislere, burada dert ortağı buluyoruz. Çünkü gerçekten de hayatın nadiren ortaya çıkartabileceği hislere sahibiz. Bizimkisi gibi duygulara sahip insanların günümüz dünyasında yalnız hissetmemesi çok zor.

alex
    Katılımcı

Evet benimde yalnız hissettiğim zamanlar çok oluyor,insanların daha farklı şeylere önem vermesini isterdim.Herşey sexten ibaret değil ,şahsen ben sanatla çok ilgiliyimdir.Günün sonunda konu hep aynı yere geliyor Ve bu can sıkıcı bir durum.Umarım hepimiz istediğimiz hayatlara sahip oluruz..

predator.00
    Katılımcı

Yazdıklarınıza bakıyorumda sorun bende 😀 anormal olan benim o zaman 😀 Benim bakış açım şu şekilde; 26 yaşında bir erkeğim, hayatım boyunca hiç kimsenin namusuna göz dikmedim ve dikmeyeceğim. Dini açıdan diğer erkeklerden bir kaç adım öndeyim. Bu açıdan bol bol şükür ediyorum. Diğer açılardan bakıldığında ise gayet etik bir insanım, bu dinden ve bu milletten olduğum için çok şanslıyım. Diğer açılardan bakıldığında ise diğer insanların kafasını kurcalayan düşünceler bende olmadığı için gene çok şanslıyım 😀 Mesela odaklanmanız gereken bir iş varsa ve yanınızdan güzel, çekici bir karşı cins geçiyorsa insanlar odağını bozar o kişiye kilitlenir türlü türlü şeyler düşünür. Benim böyle bir derdimde yok önceliklerimi hislerim değil ben belirliyorum. Kimi zaman mantığa kimi zaman duygulara göre. Karşı cinse hiç ihtiyaç duymadım hiç bir konuda ama bir gün biri olacaksa beni tamamlayan yeri gelince düzelten biri olmasını isterim ama şuan çok erken. Öte yandan çocukları çok severim belki ileride evlat edinirim ama hiç araştırmadım ne şart koşuyorlar diye bunun içinde şuanlık erken çünki ben hala üni okuyan biriyim.. Bütün bunlar haricinde önceliklerimin, duygu ve düşüncelerimin farklı olmasından dolayı çevremde fark edilen biriyim. Küçük şeylerden zevk almayı bildiğiniz sürece kendi kendinize yetersiniz. Kimseye ihtiyaç duymadan mutlu bir hayat. Yeterki o an’ın tadına varabilmeyi öğrenin. Bu kimi zaman bir manzara olurken kimi zaman sıradan bir yemeğin tadına varın ve ne kadar muhteşem olduğunu bir düşünün. Hayatının bir kısmını hastahanelerde geçirmiş biri olduğum için ne insanlar gördüm bir bilseniz bu tür şeyler dert diye saymazdınız. Unutmadan; ibretlik olaylardan ibret almayanlar, ibretlik olurlar. “Hz.Muhammed”

Sağlıcakla kalın 🙂 Yaşadığınız hayatın değerini bilin.

I’mHereForYou
    Katılımcı

Merhabalar,
    Ben de predator.00 abime (yaşınız benden büyükmüş😊) katılıyorum. Hayatta belli bir konuda bir azınlığa mensup olmak belki bazen yorucu veya yıpratıcı gelebilir. Ama ne olursa olsun her olgu bu dünyadaki sahibine artılarla ve eksilerle gelir. Konu aseksüellikte de çok farklı değil. Mevcudun az olduğu bir kesimde yer almak anlaşılmamamıza veya iletişim kopukluğu yaşamamıza neden olabilir. Ama bence hepimizin de farkında olduğu iyi yanlarının olduğu da yadsınamaz bir gerçek. Ve diğer aseksüel olmayan insanların bizi anlamadığından ötürü onlara kızmakla vakit harcamaktansa hayatımızı bizim çizdiğim düşüncesiyle ömrümüzü tamamlamalıyız bence. Her insanda empati olmasını bekleyemeyiz, bu empatinin özelliğine ve empatik insanların güzelliklerini göz ardı etmemize neden olur. Mensup olmadığı bir grubun düşüncesini anlamak bir insan için, her ne kadar bu kötü davranışları için meşru bir bahane olmasa da, zor olabilir. Dolayısıyla hayatımızı aseksüel olmayan insanların fikirlerini şekillendirmesine izin vermektense mutlu olduğumuz alanlarda varlığımızı ortaya koyabilmenin çok daha faydalı olacağına inanıyorum. Şükretmeyo unutmamanız ve sağlıcakla kalmanız duasıyla😊.

10 yazı görüntüleniyor - 1 ile 10 arası (toplam 10)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.