Selamlar,

Ben Yaren. Yirmi yaşındayım. Hiçbir cinsiyete karşı cinsel çekim hissedemiyorum sadece kadınlara karşı duygusal bir çekim hissediyorum. Cinsellik, tiksindiğim bir şey değil sadece dahil olmak istemediğim bir durum ama bir ilişki kurmak istesem de kuramıyorum çünkü cinselliğe karşı bu kadar soğuk kalınca karşımdaki insan onu sevmediğimi veya aldattığımı düşünüyor. Sorun şu ki ben de sevebiliyorum ama bunu insanların istediği şekilde gösteremiyorum. Aseksüel miyim bilmiyorum. Galiba burada benim gibi hissedenler de var. Sizinle konuşmak isterim.

Yorumlar

CosmicDahlia

Merhaba Yaren, ben de senin gibi hissediyorum. Aynı sorulara ve sorunlara sahibim. Heteroseksüel olduğumu düşündüğüm zamanlarda da senin gibi ilişkilerimde zorlanıyordum maalesef. Bahsettiğin gibi cinsellikteki bu isteksizlik yanlış yorumlanabiliyor ilişki içinde. Bu durum da bir çok sorunu doğuruyor uzun vadede. Ben de daha önce yıllar süren romantik bir ilişki yaşadım ve deneyimim sonucu hem karşımdakini üzmemek adına ilişkilerden çekilmeye karar verdim. Çok iyi bir karar olmadı, duygularımı bastırmam gerekti. Benim gibi romantik aseksüel bireylerin buradaki yazılarını okuduğumda ise hemen ben de katılmak istedim. Yalnız değiliz. Ben de sizlerle konuşmak isterim. İyi günler…

predator.00

Merhaba Yaren. Eğer cinsellik hissetmiyorsan tebrikler aseksüelsin 🙂 Eğer birini gerçekten sevdiğinde cinsellik hissediyorsan demiseksüelsin. Ama böyle birşey yok ise bizlerden birisin 🙂 Sana nacizane tavsiyem; sevgini göstermenin farklı yollarıda var. Ki bunları normal insanlarda yapıyorlar 😀 Yani cinsellik hisseden biri ama asla uygun ortamı yakalamayan biride karşısındakine sevgisini bir şekilde gösterir. Bunlardan bir kaçı; sarılmak, öpmek, karşındaki kişinin düşüncelerine ve kararlarına saygı duymak, karşındakinin mutluluğu için gerekirse maymun taklidi yapmak vb. vb. vb. Eminim sen bunları zaten biliyorsun ve uygulamışsındır da ama bütün bunlardan sonra karşındaki kişi illede sex diyorsa boş ver onu sal gitsin seni kullanmak istiyor gibime geliyor.

samet

merhabalar bende yeni üye olarak ilk yazımı yazmak istedim ,ben uzunca süredir ne oldugumu düşünürken aseksüel oldugum gerçeğini kabul ettim ,üstelik ben baba olan bir aseksüelim ,bundan 15 yıl önce 2 yıl süren bir evliliğim oldu ve şuan 13 yaşında birlikte yaşadığım oğlum var ,evlilik sürecindede toplumsal şartlanmışlıkla cinsellik yaşadım ama hiçbir zaman bana keyif veren bir aktivite olmadı daha çok görev yerine getirmek gibiydi ,cinsel istek duymasamda romantiz,aşk,bir kadınla sohbet gibi aktiviteleri özlüyorum ama maalesef hiçbirini yapamıyorum çünkü tüm ilişkilerde sonuç cinselliğe bağlanıyor oda bende yok.

Bir cevap yazın