Yanıtla: Uzaklaşma

Ana Sayfa Forumlar TOPLULUK İç Dökme Uzaklaşma Yanıtla: Uzaklaşma

#697
Anonim
Pasif

Merhaba Gizem Hn. Sizin gibi hissetmeyen biri yüzünden böyle canınızın sıkılması talihsiz bir durum olmuş. Yine de şunu hatırlamak gerek, hayatımızı değiştirmek her zaman elimizde. Yeni insanlarla tanışmak, dostluk edecek kafa dengi arkadaşlar bulmak, hatta seks konusunda sizin gibi düşünen bir sevgili bulmak bile mümkün olabilir gerekiyorsa.

İlişkide de bir suçlu aranacaksa sizin de belirttiğiniz gibi karşı tarafın da suçu var. Bazıları için seks ilişkide çok önemli bir unsur ama ne olursa olsun insan karşısındakini suçlamak yerine ona kıymet verdiğini gösterecek kadar sabırlı olmalı ve ancak çok uzun emekler verildikten sonra iki tarafın da rızasıyla gerekiyorsa yollar ayrılmalı. En azından iyi bir sevgili ya da hayat arkadaşı bunu yapmalı. Ama her zaman böyle insanlarla karşılaşamıyoruz, hepimizin kalbini kıran şeyler oluyor. Umarım siz de ya sizi üzen bu kişiyi hayatınızdan ve düşüncelerinizden sizi üzemeyecek kadar uzaklaştırır ya da birlikte orta bir yol bulursunuz.

İlişkinizi istemediğiniz bir şekilde sürdürmediğiniz için de gerçekten cesursunuz bence. Yıllardır izlediğim filmlerden, okuduğum kitaplardan ve dinlediğim gerçek hikayelerden anladığım kadarıyla, evli olup düzenli seks hayatı olduğu halde eşiyle birlikteyken orgazmı çok az yaşayan ya da hiç yaşamayan, kısacası seksi bir külfet olarak gören ve buna rağmen “evlilik hayatı böyle olur işte” deyip ses çıkarmayan çok kadın var. Aseksüel olduklarından değildir belki ama sorsak öyle yaşamayı tercih edebilirler.

Toplumun kadınlara bakışı ve kadınların kendilerine bakışı böyleyken bu tür sorunlara çare bulmanın çok uzağında görünüyoruz şimdilik… Ama kendimiz için bir şeyler yapmak elimizde, yapalım o yüzden.

Kendinize iyi bakın.