Aseksüel İlişki

Ana Sayfa Forumlar ASEKSÜELLİK Aseksüel İlişkiler Aseksüel İlişki

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Yazar
  Yazılar
 • #632
  siyah
  Katılımcı

  Merhaba arkadaşlar, aranızda aseksüel bir birliktelik isteyenler var mı, bu konuda neler yapıyorsunuz? Ya da önerileriniz neler?

  #634
  Anonim
  Pasif

  Birliktelik arayışında değilim fakat insanların bizi anlamasının güç olduğunu her geçen gün daha iyi fark ediyorum. Onların dünyası bize ne kadar yabancıysa bizimkiler de onlara o kadar yabancı. Farklılık şu noktada doğuyor: nicelik. Sayıca çoğunluklarına ve aseksüellerin görünmezliğine sığınarak tahakküm kurmaya çalışıyorlar. Bunu en yakınımdaki, beni en iyi anladığını düşündüğüm insanlar bile yapıyor. Uyardığında, kendini anlatmaya çalıştığında ise sen “aşırı hassas, sert, saldırgan” oluyorsun. Çok doluyum 🙁

  #635
  siyah
  Katılımcı

  Ben de aynı durumdayım. 🙁

  #638
  mutou
  Üye

  Aseksüel olmayan birisiyle aseksüel bir ilişki yürütmeye çalışıyorum.
  İki taraf için de zor.

  #651
  gizem
  Üye

  bu şekilde bir birlikteliğin yürümesi neredeyse imkansız. yani bu uzak mesafe ilişkisi olabilir ancak. böylece siz cinsellik konusunda kendinizi zorlamaktan kurtulursunuz, karşı tarafta beklemekten. onun dışında bunun ev arkadaşlığından ne farkı var, sorusu gündeme gelecektir. benim için böyle oldu. ve inanın kendinizi kabul etmeniz giderek zorlaşıyor bu ilişkilerde. başta “namuslu” olduğunuz için uzak durduğunuz sanılıyor, ardından “normal olmadığınız” için. sürekli yargılanıyorsunuz, oysa kimse istemediği bir şeyi yapmak zorunda değil.

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.