Merhaba…

Ana Sayfa Forumlar HOŞGELDİN Merhaba Merhaba…

8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
 • Yazar
  Yazılar
 • #479

  Merhaba arkadaşlar..35 yaşında yöneticiyim. Erkeğim, aseksüelim. Karşı cinse duygusal-romantik hisler duymakla birlikte cinsel bir çekim artık hissetmiyorum. Bunu kabullenmek epey zor oldu. İlk kez 10 sene önce bu isteğimin azaldığını farkettim. O günden bugüne giderek azaldı ve en sonunda libidomdan eser kalmadı. Tabii beraberinde bir sürü problem yaşamaya başladım. Erkek arkadaşlarım, “oğlum kızlar nerde, neden hayatında bir hatun yok” derken, yeni tanıştığım kızlar, kız arkadaşım olmadığı için ve belki fiziğimden dolayı hep sevgili adayı gibi yaklaştılar bana. Karşı cinsle ayrı hemcinslerimle ayrı sorunlar yaşamaya başladım. Bu durum giderek asosyal bir hayat sürmeme neden oldu. Şimdi biraz olsun dertleşecek, beni anlayabilecek insanlarla temasa geçmek istiyorum. Konu cinselliğe gitmeden sohbet edebileceğim, entellektüel paylaşımlarda bulunabileceğim insanlar arıyorum. Cinsellik hayatta önemli bir motivasyon olabilir ama eksikliği sevgi ile sağlam dostluklar ve paylaşımla kapatılabilir diye düşünüyorum. Buna inanmak istiyorum.
  Psikoloji,siyaset, felsefe, metafizik-mistik konular, astroloji,iklim bilimi, coğrafya, seyahat, şarap, tenis, fitness ilgi alanlarım arasında. Yeni insanlar tanımayı çok seviyorum. En yakın zamanda hoş paylaşımlarda bulunmak dileğiyle…

  #484
  Anonim
  Pasif

  Öncelikle hoşgeldiniz 🙂 Yazdıklarınızı birkaç kez okudum yanlış bir şey söylememek adına. Ama anlayamadığım/çatıştığım noktalar var, aseksüellik kavramı konusunda. “Cinsel çekim artık hissetmiyorum” veya “Isteğimin azaldığını fark ettim” dediğinizde bana göre tanımın dışına çıkıyorsunuz. Tabii ki bi kalıba sokmak zorunda değiliz fakat bu durumdan memnun değilseniz çözüm arayabilirsiniz gibime geliyor. Halinizden memnun da olabilirsiniz, o zaman da bu bir tercih olur. Çünkü ben aseksüelliği bir yönelim olarak öğrendim, öyle tanımlıyorum. Nasıl ki bir insan sonradan eşcinsel olamıyorsa aseksüel de olamaz. “Aslında şimdiye kadar hiç cinsel çekim hissetmediğimi fark ettim.” derseniz o zaman aseksüellikten bahsedebiliriz diye düşünüyorum.

  #487

  Aseksüelliği kalıplaştırmıyorum. Evet çözüm aradım. Terapiye bile gittim ama herhangi bir patoloji çıkmadı. Bence mutlaka biyolojik veya psikolojik bir sebebi var ama bunu ortaya çıkarmak kolay değil. Neticede aseksüellik şu an benim gerçeğim. Böyle bir yönelim sonradan ortaya çıkabilir gibi bir iddiam yok. Tek bildiğim aseksüel bir hayat sürdüğüm ve bu yönelime sahip insanlarla paylaşımda bulunmak istediğim. Bununla birlikte sonradan biseksüel olan insanlar tanyorum. Bir kız arkadaşım 25 yaşından sonra ilk kez hem cinslerine ilgi duymaya başladığını söyledi. Cinsellik kompleks bir konu. İnsan da karmaşık bir varlık olunca her türlü sonuç olası bence.

  #488
  Anonim
  Pasif

  Ben sizin kalıplaştırdığınızı ima etmedim, aksine ben biraz kalıp biçmişim sonrasında savunma geliştirmişim. Asıl niyetim sizin de düşündüklerinizi paylaşmanız, bildiklerimi ona göre evirmek idi. Site anasayfasındaki yazıyı sizin yazdıklarınızla birleştirince epey güzel oldu. Teşekkürler 🙂

  #489
  Anonim
  Pasif

  merhaba,

  aseksüellik çevresinde dolanıp durmak çok sıkıcı. yeni düşünce yapılarını, yeni kişilikleri tanımak ve bunun üzerine hoş tandanslar yakalamaya çalışmak açıkça daha çok ilgimi çekiyor. bundan bir kaç yıl önce diğer sitede kendime dair bir çok olguyu anlatırken büyük kısım sustu. bir kaç kişi idik, sonuçta çok içine kapalı bir duruş sergileyenler canımı sıkmıştı. sonra facebook’ta bir grup vardı. orada düşünsel anlamda aklıma geleni paylaşırken bu sefer ben birilerinin canını sıktım. karşımda biz burada sadece aseksüellik çatısı altında bulunmak için varız tadında bir tepki gördüm. ya o zaman sitede paylaşın deseniz ona da yanaşmıyorlar. fasit daire içinde iletişimsiz tuhaf bir topluluk idi, anlayacağınız. ben iki tarafı da yeni insanları tanımak, yeni arkadaşlıklar kurmak içinde uygun bir platform olarak görmüştüm ki benimle aynı fikir de olan ancak bir avuç insan vardı. aseksüellik konusunda da konuşuruz da benim için zihninde soru işaretleri olanlara belki yardımcı olabilmekten öteye geçmez. aseksüellik üzerine kavramsal olarak bir yapılan bir konuşmaya katılacak biri değilim ve de lgbt tarzı muhabbetlerden bilhassa tiksinirim. açıkça onları umursamıyorum, kendimi o çatı altında görmüyorum. kendi gerçekliğimde yaşamaya devam edeceğim. bu kadar da açık sözlü olduğum için kusuruma bakmayın. yani eğer aseksüellik adına kavramlar bazında bir şeyler yapacaksam uzun süredir aquarian’ a çeviri konusunda yardımcı olamadım ki buradaki çevirilerin çoğu kendisine aittir ve konuda başlarda kendisine bilfiil yardımcı olabilme imkanım vardı da sonrasında sadece takıldığı yerler üzerinde beraber düşünmek ile yazdıklarını ikinci bir çift gözün taramasından öteye geçmedi.

  kısaca ilgi alanları dahilinde her hangi bir konu başlığı açtığınızda ilgi alanlarım ve birikimim el verdiğince mevzuya dahil olmaktan zevk alırım. yani tek boyuta saplanıp kalmak can sıkıcı. main topic aseksüellik olabilir de niye kendimizi sınırlandıralım? eskiden bunun için bir türlü uygun ortam oluşmadı belki şimdi oluşur. bir umut işte. çok doluyum azizim.

  görüşmek üzere…

  #496
  dnzdmr
  Üye

  Şahsen bir noktada kesiştiğim insanların diğer alanlardaki fikir ve duygularını paylaşmaktan mutluluk duyarım 🙂

  #596
  gizem
  Üye

  bakın ben de sonradan aseksüel olanlardanım. bunun psikolojik mi, yalnızken daha iyi hissetmekle mi yoksa özünde aşırı çekingen, utangaç olmakla mı ilgili olduğunu düşünüp duruyorum.

  eskiden cinsel çekim duymadan sanki bir zorunlulukmuş gibi başladığım ve çok zevk alarak bitirdiğim birlikteliklerim oldu. şimdi başlayamıyorum bile. o kadar buz gibiyim.

  #625
  Lostbeach
  Üye

  Tam benim aradığım türden bir şey istiyorsun aslında

8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.