Merhabalar

Ana Sayfa Forumlar HOŞGELDİN Merhaba Merhabalar

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Yazar
    Yazılar
    Naikahan
    Üye

Merhaba arkadaslar.
    Yillardir tanidigim insanlarin aseksuel oldugumu soyledigimde verdigi tepkilerden yilmam ve cogunun beni denemek icin yaptiklari sacma girisimlerin vermis oldugu bikkinlik uzerine benim gibi hisseden Turkler olmali dusuncesiyle sitelerde gezinirken burayi buldum. Cevremde tanidigim kardesim disinda hic aseksuel yok. Olana da saygi yok zaten. Hollanda’da yasiyorum ve Turkiye’ye donmeyi planliyorum. Bu yuzden toplumla nasil bas ediyosunuz onu da ogrenmek istiyorum acikcasi.
    Sayimiz az gorunsede zamanla farkindalik kazanmis insanlarla cogalacagimizi umuyorum.
    Simdiden tanistigimiza memnun oldum.

Anonim
    Pasif

Hoşgeldin 🙂 İnsanlar garip tepkiler verebiliyor, onlara çok mümkün gelmiyor. Bunun için direkt söylememeyi tercih edebilirsiniz, çünkü onları ilgilendiren çok bir şey yok aslında. Yani ben böylesini tercih ediyorum. Toplumla nasıl baş ediyoruz? Bu biraz hassasiyetlerimize bağlı. Kendine benzemeyen herkesi/her şeyi dışlamaya, ötekileştirmeye güdülenmiş bir toplumda büyüdüğümüzden neyden ne kadar rahatsız olacağınızı sizin hassasiyetleriniz belirliyor. Seksizm, homofobi her yerde her anda mesela. Ama insanları çok umursamam diyorsanız o başka. 🙂 Aseksüellik özelinde konuşursak insanlar çok bilmediğinden bi nefret söz konusu değil. Fakat birçok söylem aseksüel insanları dışlar nitelikte zaten, farkında bile olmasalar da.

Orion
    Üye

Hoşgeldin
    Burada varolan ötekileştirme biraz daha yoksaymak üzerine. Yani aseksüel olduğuna inanmama, çok utangaçsın ondan gibi basit çözüm önerileri veya “eheh ben de bazen aseksüel oluyorum, anlıyorum seni” gibi çok da tabanı olmayan empati çabalarından ibaret. Kimse kimseyi aseksüel olduğu için dışlamıyor evet ama senin için çok önemli olan, varlığının bir parçası yok sayılıyor.

Meow964
    Üye

Merhabalar az once uye oldum site biraz tuhafmis arkadas ekleme gibi seyler yok mu bilgilendirir misiniz

Orion
    Üye

Sanırım öyle bir özelliği var ama ne işe yarıyor, kimse kullanıyor mu hiçbir fikrim yok. Biraz demode bir site senin de gözlemleyebileceğin gibi 🙂

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.