mutluluk ve ilişkiler üzerine

Ana Sayfa Forumlar HOŞGELDİN Forum Hakkında mutluluk ve ilişkiler üzerine

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #985
  starkoglu
  Üye

  Evet arkadaşlar kişinin çevresindeki iyi insanları ayıklayıp onlarla kurduğu sağlıklı sosyal çevre,arkadaşlıklar,ilişkiler her ne kadar göreceli olsa da insanın mutlu olmasında etikli rol oynuyor.Ve insan mutlu olunca hayattan keyif alıyor, bir şeyler üretip kendine,çevresine faydalı oluyor.Bence zaten toplumun en ihtiyaç duyduğu şey de bilinçli ve mutlu insanlar. Peki bizler ne kadar mutluyuz ya da bizi mutlu veya mutsuz eden şeyler, canımızı sıkan şeyler neler? Biraz fikir paylaşımında bulunalım.

  İkili İlişkilere gelecek olursak;İlişkiler karışık yer yer insanı yoran bazen de yüzünü tebessümle kaplayıp mutlu eden birlikteliklerdir.
  Evet cinsel çekim hissetmiyor olabiliriz.Kendini “normal” bizleri “anormal” olarak adlandıran seksüel insanlar gibi bir takım şeylerden tahrik olmuyor olabiliriz.Ama bu birine saygı duyup onunla güzel vakit geçirmemize bir şeyler paylaşmamıza kısacası onu sevmemize,aşık olmamıza engel mi sizce? Seksüel insanların deyimiyle cinsellik ilişkinin temeli,merkezi midir? Cinsellik olmadan ilişki yürümez.Öyle ilişkiler uzun süreli olmaz yarım,eksik kalır söylemlerine ne derece katılıyorsunuz?

  Romantik Aseksüel bir insan birine ilgi duyup sevebilir,aşık olabilir.Ama karşıdaki kişi seksüel biri olunca (ki genelde bu böyle olur) bu ilişkinin sonu genelde hüsranla bitiyor çünkü ilişki bir yerden sonra iki taraf için de zor bir duruma dönüşüyor.Temelinde genellikle seksüel tarafın,cinsel dürtülerine göre hareket ederek ilişkiye zarar vermeye başlıyor olması yatıyor.Bu esnada aseksüel tarafa büyük haksızlıklar yapılarak yargılanmaya başlanıyor.Aseksüel birey de nasıl toparlayacağını bilemediği için ilişkiler çıkmaza girip, ayrılıkla sonlanıyor.Bir aseksüelin (eğer romantik çekimi varsa) yaşayabileceği en sağlıklı ilişkinin kendisi gibi romantik çekime sahip aseksüel bir bireyle olabileceği düşüncesi kulağa daha hoş geliyor sanki.Çünkü iki taraf da ilişkiyi sadece saygı,sevgi temelinde cinsel beklentiler ve çıkarlar olmadan yaşarlar. Birbirlerini daha iyi anlayıp neleri yapmak isteyip,neleri istemedikleri konusunda benzer olup ,duyarlı ve anlayışlı olabilirler.Diye düşünüyorum.Peki sizin bu konudaki fikirleriniz nelerdir?kendinizi nerede ve nasıl görüyorsunuz? İlişkilere bakış açılarınız ,varsa beklentileriniz nelerdir?

  #996
  starkoglu
  Üye

  -güncel-

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.